1822 - 33 Harbour Sq, Toronto MLS Number: C9417657
Waterfront Communities C1, Toronto, ON, M5J 2G2$2,300
Status: Sold
- 1+ Beds
- 1 Baths
- Area : 500-599 sqft
- Property Type: Condo (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Right At Home Realty, Brokerage
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,300
Status: Sold
Lakefront Living At Prestigious Harbour Square! Floor To Ceiling Windows. Sun Filled Large 1 Bdrm Suite. Granite Counters, Ss Appliances & Hardwood Flooring Throughout. Great Space With Garden & City Views. Enter The Spa Like Bathroom, Glass Shower Doors With Rain Shower Head, Sleek Grey Ceramic Tiles. Ensuite Laundry Roughed In. Pocket Door In The Bedroom Opens To Walk In Closet And Access To The Bathroom.Underground Carwash And Workshop. Bike Rack At Cost Available @ Management Office All Inclusive Building Very Walkable Location With walking Score 87
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :C9417657 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :22 Nov, 2024 (496 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | : M5J 2G2 |
All inclusive,4Ss Fridge, Stove, Dishwasher, Unmatched Amenities, On The Waterfront. Resident Exclusive Shuttle Service, Steps 2 Ttc, Island Ferry, Squash Courts, Sauna & Saltwater Pool. All Inclusive 1Prk, 1 Locker Included.
| Concierge |
| Visitor Parking |
| Indoor Pool |
| Rooftop Deck/Garden |
| Exercise Room |
| Price | : $2,300 |
|---|
| Bedrooms | :1 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :3 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Radiant |
| Cross Street | :York/Queen's Quay / Bay |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Electric |
| Elevator | :Yes |
| Approx Square Footage | :500-599 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living | :4.49 m x 4.61 m |
|---|---|
| Kitchen | :2.30 m x 2.40 m |
| Bathroom | :2.10 m x 2.00 m |
| Dining | :4.49 m x 4.61 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :4.61 m x 2.30 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Building Insurance | :Yes |
| Locker | :Exclusive |
| Locker Unit | :11 |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :None |
| Pets | :N |
| Laundry | :Shared |
|---|---|
| Garage | :Built-In |
| Locker Level Unit | :7 |
| Patio Terrace | :Open |
| Park | :Park |
22 Nov, 2024
TREB #C9417657
Leased
$2300.0
Sign in to view full price history of this property