2901 - 11 Yorkville Avenue, Toronto MLS Number: C12954302
Annex, Toronto, ON, M4W 1L2$2,400
Status: For Lease
- 1+ Beds
- 1 Baths
- Area : 0-499 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Hc Realty Group Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,400
Status: For Lease
uxury Yorkville Living with Unmatched Amenities!Experience upscale living in the heart of Yorkville with this stunning residence featuring 5-star amenities and top-tier upgrades. The gourmet kitchen boasts premium Miele appliances, complemented by an upgraded kitchen and elegant herringbone flooring. Situated in a AAA location, this building offers unparalleled amenities, including a state-of-the-art gym with Technogym equipment, an indoor hot tub that extends to an outdoor pool, a sauna and spa, a kids room, a party room, and even a wine tasting lounge amenities you wont find in any nearby building! Steps to transit and subway, this unit also includes all existing stainless steel appliances (fridge, stove, microwave range, built-in dishwasher, washer, dryer) and curtains. Don't miss this rare opportunity to own in one of Yorkville's most amenity-rich buildings!
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C12954302 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :New |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :02 Apr, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M4W 1L2
|
| Outdoor Pool |
| Indoor Pool |
| Sauna |
| Gym |
| Visitor Parking |
| Party Room/Meeting Room |
| Price | : $2,400 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Yonge/Yorkville |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :0-499 sqft |
| Kitchen | :6.1 m x 3.2 m |
|---|---|
| Living Room | :6.1 m x 3.2 m |
| Dining Room | :6.1 m x 3.2 m |
|---|---|
| Bedroom | :3.6 m x 2.6 m |
| Exterior Finish | :Aluminum Siding |
|---|---|
| Parking Space | :0 |
| Basement | :Apartment |
| Pets | :No |
| Laundry | :In-Suite Laundry |
|---|---|
| Garage | :Underground |
02 Apr, 2026
TREB #C12954302
Listed
$2400.0
Sign in to view full price history of this property