63 Lonborough Avenue, Toronto MLS Number: W12953792
Beechborough-Greenbrook, Toronto, ON, M6M 1X2$3,100
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 2 Baths
- Area : 2000-2500 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Duplex)
- Listing Courtesy : Re/max West Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,100
Status: For Lease
This upper apartment at 63 Lonborough Ave is absolutely delightful! With two bedrooms and two bathrooms spread over 1400+ square feet, it offers a spacious and modern living experience. The open-concept layout of the living and dining areas creates a welcoming atmosphere, perfect for entertaining or simply relaxing. The kitchen, designed for both functionality and style, is sure to inspire culinary creativity. The master bedroom is like a retreat with its ample closet space, ensuite bathroom, and abundance of natural light. And it's great that both bedrooms are generously sized, providing comfort and flexibility. Knowing that the unit has been professionally built with high-quality materials adds peace of mind and ensures durability. One parking spot is included. The proximity to the Keelesdale Metrolinx LRT Station, Humber River Hospital, Yorkdale Mall, and the 401 makes this apartment incredibly convenient for commuting and accessing amenities. Being located in a family-friendly neighborhood adds to its appeal, providing a sense of community and safety. Overall, this is an ideal place to experience the best of midtown living!
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :W12953792 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :02 Apr, 2026 (8 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M6M 1X2
|
| Price | : $3,100 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Keele and Eglinton |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :2000-2500 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Kitchen | :3.21 m x 5.22 m |
|---|---|
| Dining Room | :3.53 m x 1.57 m |
| Bedroom | :4.83 m x 4.44 m |
| Bathroom | :1.8 m x 2.76 m |
| Living Room | :3.53 m x 3.65 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :4.86 m x 3.37 m |
| Bathroom | :1.82 m x 3.62 m |
| Exterior Finish | :Brick, Stucco (Plaster) |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Laundry | :In-Suite Laundry |
|---|
02 Apr, 2026
TREB #W12953792
Listed
$3100.0
Sign in to view full price history of this property