2907 - 65 St Mary Street, Toronto MLS Number: C13140186
Bay Street Corridor, Toronto, ON, M5S 0A6$4,000
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 2 Baths
- Area : 800-899 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Exp Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$4,000
Status: For Lease
Step into the high life at U Condos, where this luxury split 2-bedroom, 2-bath condo doesnt just rise above the cityit practically floats. Perched on a high floor, it boasts two massive balconies with unobstructed northwest views of the city and lake, making even the pigeons jealous. With 900 sqft of space, the place features floor-to-ceiling windows that offer more transparency than your last relationship and hardwood floors that your socks will love to slide on. The 9 ceilings make it a haven for hat wearers and giraffes alike. Perfectly located, the walk, transit, and bike scores are so high they need their own zip code. Just steps from Yonge Street, the University of Toronto, and the subway, its closer to the action than a front-row seat at a blockbuster movie. If youre looking for a home thats more exciting than your average bear, this condo is calling your name. Just bring your furniture, because laughs and luxury await!
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C13140186 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :17 May, 2026 (12 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M5S 0A6
|
Use of all existing: fridge, counter-stove, oven, dishwasher, microwave, washer, dryer, window coverings, parking and locker.
| Gym |
| Party Room/Meeting Room |
| Exercise Room |
| Rooftop Deck/Garden |
| Concierge |
| Price | : $4,000 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :W. Bay St. & S. Bloor St. W. |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :800-899 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Living Room | :4.7 m x 3.7 m |
|---|---|
| Kitchen | :4.7 m x 2.0 m |
| Bedroom 2 | :3.09 m x 2.91 m |
| Dining Room | :4.7 m x 3.7 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :3.64 m x 3.0 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Locker Unit | :165 |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Locker Level Unit | :P2 |
| Patio Terrace | :Open |
| Park | :Park |
17 May, 2026
TREB #C13140186
Listed
$4000.0
Sign in to view full price history of this property