TH6 - 19 Anndale Drive, Toronto MLS Number: C13137252
Willowdale East, Toronto, ON, M2N 0H2$4,450
Status: For Lease
- 3+ Beds
- 3 Baths
- Area : 2000-2249 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Townhouse)
- Listing Courtesy : Psr
Maximum 4 project can be compared at one go.
$4,450
Status: For Lease
Welcome to this beautifully designed 4-level townhome, located in the heart of Yonge & Sheppard. Offering just over 2,000 sq. ft. of functional living space in one of the most sought-after neighbourhoods. This thoughtfully planned 3-bedroom layout features bright, open living areas and expansive windows that fill the home with natural light. The kitchen boasts stainless steel appliances, granite countertops, and ample storage, making it a perfect space for cooking and entertaining. The full-floor primary suite is a private retreat, complete with two walk-in closets and a spa-like ensuite bathroom. Designed for both comfort and practicality, this home includes a spacious rec room with direct access to your parking space ideal for extra living space or a home office. Step outside to your terrace, perfect for summer entertaining. Residents can enjoy outstanding condo amenities including a gym, swimming pool and a party room. Located just steps from parks, shops, banks, restaurants, and top-tier amenities, this home offers unparalleled convenience. With easy access to Highway 401, TTC, and the subway, commuting is a breeze. Don't miss this opportunity to live in a vibrant, highly desirable neighbourhood that blends style, functionality, and prime location.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C13137252 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :15 May, 2026 (22 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M2N 0H2
|
Stainless Steel Fridge, Stove, Microwave, Dishwasher, Washer, Dryer. All Existing Electrical Light Fixtures. Window Coverings. One Parking Spaces With Direct Access From Finished Basement. 1 Locker.
| Indoor Pool |
| Gym |
| Concierge |
| Price | : $4,450 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Yonge & Sheppard |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :2000-2249 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :3.84 m x 3.26 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.65 m x 2.75 m |
| Bedroom 3 | :3.1 m x 2.79 m |
| Recreation | :3.86 m x 3.84 m |
| Dining Room | :2.82 m x 2.51 m |
|---|---|
| Bedroom 2 | :4.87 m x 2.69 m |
| Primary Bedroom | :5.93 m x 3.14 m |
| Exterior Finish | :Brick, Concrete |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Locker Unit | :140 |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :Finished |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :In-Suite Laundry |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Upper Level |
| Locker Level Unit | :A |
| Patio Terrace | :Terrace |
15 May, 2026
TREB #C13137252
Listed
$4450.0
Sign in to view full price history of this property