1106 - 211 St Patrick St, Toronto MLS Number: C7020210
University, Toronto, ON, M5T 2Y9$3,995
Status: Sold
- 2+1 Beds
- 2 Baths
- Area : 1200-1399 sqft
- Property Type: Condo (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Re/max Prime Properties - Unique Group
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,995
Status: Sold
Luxury Residence At One Park Lane, High End Renovated, 2 Bdrm Plus Den Office. Approx. 1250 Sq Ft Of Living Space A Cozy Real Wood-Burning Fireplace, Exceptionally Large Chef's Eat-In Kitchen With Loads Of Counter, Cabinetry, Pull Out Drawers And Pantry Space. 2 mins walk To Subway & Bus, All Major Hospitals, Dental School, Ryerson & Ocad, U Of T, China Town, and Kensington Market. Shows Very Well, 10+.
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :C7020210 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :31-50 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :14 Dec, 2023 (840 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | : M5T 2Y9 |
All S/S Fridge, Stove, Dishwasher, Washer/Dryer, All Elfs, Existing Window Coverings Tons Of The Closet & Storage. +24 Hr. Security, Indoor Pool, Sauna, Exercise Room , Billiard Room, Party Room, Roof Terrace, Bbq. Visitor Parking.
| Bbqs Allowed |
| Games Room |
| Visitor Parking |
| Rooftop Deck/Garden |
| Indoor Pool |
| Concierge |
| Price | : $3,995 |
|---|
| Bedrooms | :2 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Place of Worship | :Yes |
| Cross Street | :West Of University / N. Dundas |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1200-1399 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living | :5.48 m x 5.18 m |
|---|---|
| Kitchen | :2.86 m x 2.82 m |
| 2nd Br | :3.65 m x 2.40 m |
| Dining | :5.48 m x 5.18 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :5.58 m x 3.73 m |
| Solarium | :7.00 m x 1.66 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Building Insurance | :Yes |
| Locker | :None |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :None |
| Pets | :Restrict |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main |
| Patio Terrace | :None |
| Park | :Park |
14 Dec, 2023
TREB #C7020210
Leased
$3995.0
Sign in to view full price history of this property