1404 - 20 Joe Shuster Way, Toronto MLS Number: C12942672
Niagara, Toronto, ON, M6K 1E6$1,900
Status: For Lease
- 1+ Beds
- 1 Baths
- Area : 0-499 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Selling Midnight Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,900
Status: For Lease
Penthouse 1 Bedroom Condo With Stunning City And Lake Views. Laminate Flooring Throughout, Frosted Sliding Glass Doors To Bedroom. This 415 Sq Foot Unit Is Priced Very Well For King West Village. The Penthouse Has 9Ft Ceilings (Only Floor With 9Ft Ceilings).
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C12942672 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :01 Apr, 2026 (6 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M6K 1E6
|
Stainless Steel Fridge, Fridge, Dishwasher, Granite Countertops, Undermount Sink, Backsplash. Walk Out To Balcony With City And Unobstructed Lake Views. Close To Ttc, Shopping, Restaurants, Lcbo, Starbucks, Goodlife Fitness.
| Visitor Parking |
| Party Room/Meeting Room |
| Gym |
| Price | : $1,900 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :King And Joe Shuster Way |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :0-499 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Living Room | :3.78 m x 3.17 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.78 m x 3.17 m |
| Dining Room | :3.78 m x 3.17 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :2.96 m x 2.83 m |
| Exterior Finish | :Brick Front |
|---|---|
| Parking Space | :0 |
| Basement | :No |
| Pets | :No |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main Level |
| Patio Terrace | :Open |
| Park | :Park |
01 Apr, 2026
TREB #C12942672
Listed
$1900.0
Sign in to view full price history of this property