8 Parr Street, Toronto MLS Number: C12863900
Little Portugal, Toronto, ON, M6J 2E3$3,500
Status: For Lease
- 3+ Beds
- 1 Baths
- Area : 1500-2000 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Duplex)
- Listing Courtesy : Re/max Professionals Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,500
Status: For Lease
Updated 3 bedroom home in the heart of Little Portugal offering comfort, character, and exceptional city convenience. Private balcony with a peaceful view adds a quiet escape from the city. Set on a sought after street just minutes to the Bloor subway, Dufferin Grove, Christie Pits, and Bickford Park. Surrounded by great schools, TTC, cafés, restaurants, shops, and everyday essentials. A great opportunity to own in one of Toronto's most vibrant west end neighbourhoods. **** ALL UTILITIES INCLUDED IN PRICE. ****
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :C12863900 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :04 Apr, 2026 (26 Days ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M6J 2E3
|
| Price | : $3,500 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :College St/Dufferin St |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1500-2000 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Kitchen | :2.46 m x 2.7 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :3.63 m x 4.28 m |
| Bedroom 3 | :3.41 m x 2.45 m |
| Living Room | :4.31 m x 4.13 m |
|---|---|
| Bedroom 2 | :3.34 m x 4.13 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :0 |
| Basement | :No |
09 Mar, 2026
TREB #C12863900
Listed
$3500.0
Sign in to view full price history of this property