501 - 39 Annie Craig Drive, Toronto MLS Number: W13062480
Mimico, Toronto, ON, M8V 0C5$2,395
Status: For Lease
- 1+1 Beds
- 1 Baths
- Area : 600-699 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Chriton Company Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,395
Status: For Lease
Live near the lake and walk through the conservation area to a small beach where you can relax and enjoy the Toronto's skyline. This one bedroom condo plus a den is located in one of the most desirable building with good amenities, parking and much more. Close to highway and transportation is ideal for those wishing to have a relaxing evening while working downtown Toronto.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :W13062480 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :6-10 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :30 Apr, 2026 (6 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M8V 0C5
|
Fridge, Stove, washer dryer, microwave
| Guest Suites |
| Gym |
| Party Room/Meeting Room |
| Visitor Parking |
| Rooftop Deck/Garden |
| Concierge |
| Price | : $2,395 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Lake Shore Blvd W. & Silver Moon |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :600-699 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :3.4 m x 5.5 m |
|---|---|
| Kitchen | :2.75 m x 2.2 m |
| Den | :2.0 m x 1.8 m |
| Dining Room | :3.4 m x 5.5 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :3.4 m x 3.0 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Locker Unit | :Rm 3 |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Locker Level Unit | :P3 |
| Patio Terrace | :Open |
| Park | :Park |
30 Apr, 2026
TREB #W13062480
Listed
$2395.0
Sign in to view full price history of this property