86 Pleasant Avenue, Toronto MLS Number: C12944318
Newtonbrook West, Toronto, ON, M2M 1L9$2,200
Status: For Lease
- 1+ Beds
- 1 Baths
- Area : 2000-2500 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Central Home Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,200
Status: For Lease
Fully renovated, very bright and spacious. Main floor only with One Of The Levels from 5 Levels To Be Occupied. with a Full Bathroom and separate entrance and own laundry. Amazing Location! Steps To Yonge St, Public Transit, Parks, Community Centre, Golf Courses, Hospital, Schools, Shopping, Restaurants, Entertain! Living Room, Dining Room, And Kitchen Features A Functional Layout That Fills With Tons Of Natural Light! Open Concept Living And Dining Room Connects To Kitchen Area, Eat In Large Kitchen. Across From Goulding Park
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :C12944318 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :01 Apr, 2026 (8 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M2M 1L9
|
| Price | : $2,200 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Yonge and steels |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :2000-2500 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Living Room | :4.67 m x 6.89 m |
|---|---|
| Bedroom | :3.56 m x 3.89 m |
| Dining Room | :4.67 m x 6.89 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.45 m x 3.65 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :4 |
| Basement | :Other |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Attached |
01 Apr, 2026
TREB #C12944318
Listed
$2200.0
Sign in to view full price history of this property