806 - 7 Carlton St, Toronto MLS Number: C11983978
Church-Yonge Corridor, Toronto, ON, M5B 0M3$2,000
Status: Sold
- 1+ Beds
- 1 Baths
- Area : 1000-1199 sqft
- Property Type: Condo (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Royal Lepage Flower City Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,000
Status: Sold
Spacious 1 Master Bed Room available for rent with ensuite washroom at The 7 Carlton. The building right above the college Subway, close to shops, restaurants, mall and hospital. **EXTRAS** Fridge, Stove, Dishwasher, Microwave, En Suite Washer & Dryer + Window Coverings. The unit comes with a parking. It is a shared accommodation.
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :C11983978 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :05 Mar, 2025 (393 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | : M5B 0M3 |
| Price | : $2,000 |
|---|
| Bedrooms | :1 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Church St/ yonge |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1000-1199 sqft |
| Kitchen | :2.71 m x 2.52 m |
|---|---|
| Living | :3.69 m x 3.70 m |
| Prim Bdrm | :3.99 m x 3.21 m |
| Dining | :2.89 m x 2.02 m |
|---|---|
| Den | :2.83 m x 3.21 m |
| 2nd Br | :3.21 m x 2.72 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Building Insurance | :Yes |
| Locker | :Exclusive |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :None |
| Pets | :Restrict |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Patio Terrace | :None |
05 Mar, 2025
TREB #C11983978
Terminated
$2000.0
Sign in to view full price history of this property