1811 - 15 Grenville St, Toronto MLS Number: C8371000
Bay Street Corridor, Toronto, ON, M4Y 0B9$2,750
Status: Sold
- 1+1 Beds
- 1 Baths
- Area : 500-599 sqft
- Property Type: Condo (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Homelife Landmark Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,750
Status: Sold
Karma Condo South Facing 1+1 For Rent. Lots Of Sunlight. Stunning View Of Downtown! In Heart Of Downtown's Sought After Area @ Yonge & College. Spacious 124Sq.Ft. Balcony. 9' Ceiling, Floor To Ceiling Windows, Open Concept W Separate Den. Upgrades Inc: Pot Lights, Window Coverings, Tv Mount, Great Amenities, Newer Dishwasher, 24 Hr Concierge, Guest Suites, Gym, Sauna, Party Room. Convenient Location Steps From Ttc, Subway, U Of T, Ryerson, Hospital& 24 Hr Metro.
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :C8371000 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :10 Jul, 2024 (631 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | : M4Y 0B9 |
| Price | : $2,750 |
|---|
| Bedrooms | :1 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Fan Coil |
| Cross Street | :Yonge/College |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :500-599 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Kitchen | :6.50 m x 3.10 m |
|---|---|
| Dining | :6.50 m x 3.10 m |
| Den | :2.40 m x 1.80 m |
| Living | :6.50 m x 3.10 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :3.10 m x 2.90 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Building Insurance | :Yes |
| Locker | :Owned |
| Locker Unit | :251 |
| Parking Space | :0 |
| Basement | :None |
| Pets | :Restrict |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Locker Level Unit | :P4 |
| Patio Terrace | :Open |
10 Jul, 2024
TREB #C8371000
Leased
$2750.0
Sign in to view full price history of this property