98 Nearco Gate, Oshawa MLS Number: E13165274
Windfields, Oshawa, Durham, ON, L1L 0J5$2,900
Status: For Lease
- 3+ Beds
- 3 Baths
- Area : 1500-2000 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Att/Row/Townhouse)
- Listing Courtesy : Right At Home Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,900
Status: For Lease
Beautifully maintained 3-bedroom townhouse located in the highly sought-after Windfields community, nestled in a family-friendly neighbourhood. Features a bright open-concept layout with spacious family and dining areas, upgraded eat-in kitchen with walk-out to deck, stainless steel appliances, high-end washer & dryer, upgraded lighting, humidifier, and ERV system. The second floor offers 3 well-proportioned bedrooms, including a spacious primary retreat with walk-in closet and luxurious 5-piece ensuite. Professionally finished basement with large recreation room provides additional living space ideal for entertaining or family use. Fully fenced backyard and parking for 3 vehicles complete this exceptional home. Pictures not current
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :E13165274 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :6-15 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :22 May, 2026 (18 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Durham |
|---|---|
| Postal Code | :
L1L 0J5
|
| Price | : $2,900 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :8 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Simcoe And Brittania |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1500-2000 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Dining Room | :7.51 m x 3.31 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.31 m x 2.48 m |
| Primary Bedroom | :4.44 m x 3.92 m |
| Bedroom 3 | :4.24 m x 2.87 m |
| Family Room | :7.51 m x 3.31 m |
|---|---|
| Breakfast | :2.41 m x 2.49 m |
| Bedroom 2 | :4.35 m x 2.8 m |
| Recreation | :6.4 m x 3.31 m |
| Exterior Finish | :Brick, Vinyl Siding |
|---|---|
| Parking Space | :3 |
| Basement | :Finished |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Built-In |
22 May, 2026
TREB #E13165274
Listed
$2900.0
Sign in to view full price history of this property