272 Okanagan Path, Oshawa MLS Number: E13131810
Donevan, Oshawa, Durham, ON, L1H 0A7$2,950
Status: For Lease
- 3+ Beds
- 3 Baths
- Area : 1500-2000 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Att/Row/Townhouse)
- Listing Courtesy : Swift Group Realty Ltd.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,950
Status: For Lease
Welcome to The Mahler Model by Symphony Parkside Towns in Oshawa. This spacious townhome offers over 1,750 sq. ft. of living space, featuring 3 bedrooms, 2.5 bathrooms, a spacious kitchen, and an open-concept living area. Conveniently located close to schools, parks, places of worship, shopping, golf courses, transit, and Highway 401. Just move in and enjoy! Tenant is responsible for all utilities and tenant/content insurance.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :E13131810 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :0-5 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :14 May, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Durham |
|---|---|
| Postal Code | :
L1H 0A7
|
| Price | : $2,950 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :9 |
| Heating | :Forced Air |
| Place of Worship | :Yes |
| Cross Street | :Harmony Rd S & Taylor Ave |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1500-2000 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Dining Room | :5.21 m x 3.35 m |
|---|---|
| Kitchen | :2.47 m x 2.16 m |
| Primary Bedroom | :5.18 m x 3.6 m |
| Bedroom 3 | :3.96 m x 2.71 m |
| Family Room | :4.72 m x 3.05 m |
|---|---|
| Breakfast | :2.74 m x 2.16 m |
| Bedroom 2 | :3.6 m x 2.71 m |
| Laundry | :2.46 m x 1.12 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :Unfinished |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Attached |
| Laundry Level | :Upper Level |
| Park | :Park |
| Library | :Library |
14 May, 2026
TREB #E13131810
Listed
$2950.0
Sign in to view full price history of this property