606 Cobblehill Drive, Oshawa MLS Number: E13125062
Pinecrest, Oshawa, Durham, ON, L1K 1R4$3,000
Status: For Lease
- 3+ Beds
- 2 Baths
- Area : 700-1100 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Link)
- Listing Courtesy : The Nook Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,000
Status: For Lease
Welcome To 606 Cobblehill Drive In North Oshawa! Featuring 3 Bedrooms, An Updated Kitchen And Bathrooms, A Finished And Recently Updated Basement And Parking For 3 Vehicles. This Home Is Close To Schools, Parks And Transit! An Enclosed Porch Provides A Decent Mudroom For Shoes, An Enclosed Porch Provides A Decent Mudroom For Shoes, Boots, Strollers Or Bicycles. The Main Floor Features An Open Concept Living Area. Dining Area Includes Walk Out To Deck And Fully Fenced Backyard. Upstairs Are 3 Bedrooms, All With Windows And Closets And Newer Flooring. The Basement Is Finished And Recently Updated With A Recreation Room And Laundry Area. Tenants Responsible For All Utilities, Including Hot Water Tank Rental.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :E13125062 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :31-50 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :13 May, 2026 (8 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Durham |
|---|---|
| Postal Code | :
L1K 1R4
|
| Price | : $3,000 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Rossland Rd E & Wilson Rd N |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :700-1100 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :4.9 m x 2.87 m |
|---|---|
| Dining Room | :2.62 m x 2.6 m |
| Bedroom 2 | :3.61 m x 2.43 m |
| Recreation | :8.24 m x 5.08 m |
| Kitchen | :3.75 m x 2.45 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :4.2 m x 2.8 m |
| Bedroom 3 | :2.63 m x 2.47 m |
| Exterior Finish | :Aluminum Siding, Brick |
|---|---|
| Parking Space | :3 |
| Basement | :Partially Finished |
| Laundry | :In-Suite Laundry |
|---|---|
| Garage | :Attached |
13 May, 2026
TREB #E13125062
Listed
$3000.0
Sign in to view full price history of this property