176 Eastdale Street, Oshawa MLS Number: E13218892
Eastdale, Oshawa, Durham, ON, L1G 6H9$2,400
Status: For Lease
- 3+ Beds
- 2 Baths
- Area : 1100-1500 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Homelife New World Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,400
Status: For Lease
Client RemarksLuxurious Brand New Top To Bottom Renovated Bungalow Main Floor Unit. Back On Ravine & Walking Trails. Stunning Unobstructed View With No Neighbour Behind. Adjacent To Park. Open Concept Large Family Room For Cozy Gathering. Huge Master Bedrm W/ Luxury 5Pc Ensuite, Custom Kitchen Cabinet W/ Backsplash/Quartz Countertop/Ss Appliances (Stove, Fridge, Dw, Hood Fan, Washer/Dryer), Wood Flr & Porcelain Flr Thru-Out. Beautiful Private Backyard. Must See!!
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :E13218892 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :30 May, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Durham |
|---|---|
| Postal Code | :
L1G 6H9
|
| Price | : $2,400 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Harmony / Bond St E |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Electric |
| Approx Square Footage | :1100-1500 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Family Room | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Breakfast | :0.0 m x 0.0 m |
| Bedroom 2 | :0.0 m x 0.0 m |
| Kitchen | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :0.0 m x 0.0 m |
| Bedroom 3 | :0.0 m x 0.0 m |
| Exterior Finish | :Brick, Stone |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :Finished with Walk-Out |
| Lot Features | :Wooded/Treed |
|---|---|
| Laundry | :Ensuite |
| Laundry Level | :Main Level |
| Park | :Park |
30 May, 2026
TREB #E13218892
Listed
$2400.0
Sign in to view full price history of this property