Main - 644 Athol Street E, Oshawa MLS Number: E13175358
Donevan, Oshawa, Durham, ON, L1H 1M3$2,500
Status: For Lease
- 3+ Beds
- 1 Baths
- Area : 700-1100 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Royal Canadian Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,500
Status: For Lease
Welcome to a bright and spacious 3-bedroom bungalow, nestled on an extra deep, mature treed lot in a quiet, family-friendly community. This beautifully updated home offers a large open-concept living and dining area with gleaming hardwood floors throughout, creating a warm and inviting atmosphere. The updated eat-in kitchen is both functional and stylish, perfect for everyday meals and entertaining guests. Enjoy the convenience of private ensuite laundry, carport parking, and shared access to a generous backyard ideal for relaxing or enjoying outdoor activities. Located just steps from Harmony Creek Trail, parks, shopping plazas, and schools, with easy access to the 401 for commuters. A perfect blend of comfort and convenience. Don't miss this opportunity!
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :E13175358 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :26 May, 2026 (4 Days ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Durham |
|---|---|
| Postal Code | :
L1H 1M3
|
| Price | : $2,500 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :King St E & Farewell Ave |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :700-1100 sqft |
| Kitchen | :6.42 m x 2.65 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :3.37 m x 3.17 m |
| Bedroom 3 | :3.66 m x 2.6 m |
| Living Room | :3.36 m x 5.3 m |
|---|---|
| Bedroom 2 | :3.37 m x 3.09 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :Finished |
| Laundry | :In-Suite Laundry |
|---|---|
| Garage | :Carport |
26 May, 2026
TREB #E13175358
Listed
$2500.0
Sign in to view full price history of this property