48 Bude St, Toronto MLS Number: C8169742
Oakwood Village, Toronto, ON, M6C 1X6$899,900
Status: Sold
- 2+1 Beds
- 2 Baths
- Property Type: Residential (Detached)
- Property Taxes : $4110.91 (Tax Year:2023)
- Listing Courtesy : Re/max Ultimate Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$899,900
Status: Sold
LOCATION, LOCATION, LOCATION, PERFECT FOR FIRST TIME BUYER, VERY DEMANDING AREA, ALL IT NEEDS IS YOUR TOUCH, YO CAN RENOVATE OR BUILD YOUR OWN DREAM HOME CLOSE TO MANY AMENITES SUCH AS TRANSIT, SMALL WALKING DISTANCE TO THE NEW LRT, SCHOOLS, MALLS AND MUCH MORE
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :C8169742 |
| Listing Type | :Sale |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :28 Mar, 2024 (28 Mar, 2024) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | : M6C 1X6 |
| Price | : $899,900 |
|---|---|
| Property Taxes | :$4110.91 |
| Tax Year | :2023 |
|---|
| Bedrooms | :2 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Eglinton & Winona |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Fireplace/Stove | :No |
| Virtual Tour | :Virtual Tour (External Link) |
| Kitchen | :2.40 m x 2.80 m |
|---|---|
| Dining | :2.40 m x 3.20 m |
| 2nd Br | :2.40 m x 2.80 m |
| Kitchen | :2.40 m x 2.40 m |
| Prim Bdrm | :3.10 m x 5.50 m |
| Living | :2.40 m x 3.60 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :2.40 m x 4.80 m |
| Laundry | :1.80 m x 2.40 m |
| Living | :2.40 m x 3.10 m |
| Exterior Finish | :Brick, Vinyl Siding |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :Apartment |
| Garage | :Detached |
|---|
28 Mar, 2024
TREB #C8169742
Sold
$910000.00