45 Trott Sq, Toronto MLS Number: E9306002
Malvern, Toronto, ON, M1B 1V9$819,000
Status: Sold
- 3+ Beds
- 2 Baths
- Property Type: Residential (Townhouse)
- Property Taxes : $2558.49 (Tax Year:2023)
- Listing Courtesy : Homelife New World Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$819,000
Status: Sold
FREEHOLD townhouse in a quiet neighborhood. NO maintenance fee. Close to park and 401. Perfect for starters. Huge dinette, New kitchen cupboard doors, Newly painted throughout, Huge finished basement, Enjoy your privacy in a FENCED backyard.
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :E9306002 |
| Listing Type | :Sale |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :07 Nov, 2024 (510 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | : M1B 1V9 |
| Price | : $819,000 |
|---|---|
| Property Taxes | :$2558.49 |
| Tax Year | :2023 |
|---|
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Neilsen/Finch |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Dining | :3.50 m x 3.05 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.05 m x 2.45 m |
| 2nd Br | :4.78 m x 2.65 m |
| Rec | :8.50 m x 3.25 m |
| Living | :3.50 m x 3.50 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :3.75 m x 3.33 m |
| 3rd Br | :3.45 m x 2.60 m |
| Exterior Finish | :Alum Siding, Brick |
|---|---|
| Parking Space | :3 |
| Basement | :Finished |
| Garage | :Attached |
|---|
07 Nov, 2024
TREB #E9306002
Expired
$819000.0
Sign in to view full price history of this property