813 - 8130 Birchmount Rd, Markham MLS Number: N9268161
Unionville, Markham, York, ON, L6G 0E4$2,550
Status: Sold
- 1+1 Beds
- 2 Baths
- Area : 700-799 sqft
- Property Type: Condo (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Re/max Realtron Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,550
Status: Sold
Spacious and Bright one Bedroom plus a Den which can be a second bedroom or office situated in Downtown Markham, 2 Full Baths, 9 feet ceiling, Unobstructed View, Great Layout, Great Facilities in the Building! 24 hours Concierge! Walk to Viva, Cineplex, banks, Restaurants, and Supermarket, Close to HWY407/404, YMCA, and Go Station! Move-in Condition! Immediate possession!
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :N9268161 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :22 Oct, 2024 (527 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :York |
|---|---|
| Postal Code | : L6G 0E4 |
S/S Fridge, Stove, B/I Dishwasher, Exhaust Fan, White Washer/Dryer, Elfs, Blinds, One Parking (P2 108) & One Locker(P2 214). Tenant pays own Hydro & Tenant Insurance.
| Party/Meeting Room |
| Games Room |
| Guest Suites |
| Concierge |
| Gym |
| Price | : $2,550 |
|---|
| Bedrooms | :1 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Warden/HWY7 |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :No |
| Approx Square Footage | :700-799 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living | :5.18 m x 3.15 m |
|---|---|
| Kitchen | :2.63 m x 2.42 m |
| Den | :2.68 m x 2.24 m |
| Dining | :0.00 m x 0.00 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :3.35 m x 3.05 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Building Insurance | :Yes |
| Locker | :Ensuite+Owned |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :None |
| Pets | :N |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main |
| Locker Level Unit | :P2 |
| Patio Terrace | :Open |
22 Oct, 2024
TREB #N9268161
Leased
$2550.0
Sign in to view full price history of this property