606 - 160 Flemington Road, Toronto MLS Number: W13062752
Yorkdale-Glen Park, Toronto, ON, M6A 2N9$1,650
Status: For Lease
- 1 Baths
- Area : 0-499 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Central World Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,650
Status: For Lease
MOVE IN READY Welcome to Yorkdale Condo. Conveniently located at the corner of HWY 401/Allen. Large unobstructed North facing balcony. Functional full size kitchen with S/S appliances. 4pc bath and ensuitel aundry. Direct outside access to Yorkdale Station. Steps to Yorkdale mall, HWY 401, banks, park, groceries, theatre, eateries, etc. 24 hr concierge, gym,& many more.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :W13062752 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :30 Apr, 2026 (6 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M6A 2N9
|
Include 1 locker. S/S appl: Fridge, stove, oven, dishwasher, microwave, washer&dryer. Existing window coverings & elfs.
| Party Room/Meeting Room |
| Visitor Parking |
| Gym |
| Concierge |
| Price | : $1,650 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| No. of Rooms | :3 |
|---|---|
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :HWY401 & ALLEN |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :0-499 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Living Room | :2.47 m x 3.12 m |
|---|---|
| Bedroom | :4.66 m x 2.53 m |
| Kitchen | :2.47 m x 3.12 m |
|---|
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Locker Unit | :292 |
| Parking Space | :0 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :In-Suite Laundry |
|---|---|
| Laundry Level | :Main Level |
| Locker Level Unit | :P2 |
| Patio Terrace | :Open |
| Park | :Park |
| Library | :Library |
30 Apr, 2026
TREB #W13062752
Listed
$1650.0
Sign in to view full price history of this property