235 Old Yonge St, Toronto MLS Number: C11963591
St. Andrew-Windfields, Toronto, ON, M2P 1R5$5,900
Status: Sold
- 4+1 Beds
- 4 Baths
- Area : 2000-2500 sqft
- Property Type: Residential (Detached)
- Listing Courtesy : Re/max Hallmark Realty Ltd.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$5,900
Status: Sold
Fully Renovated , Bright Detach Home In The York Mills,4 Adequate Size Bedrooms W/Closets,3.5 Reno Baths, 20*20 Priceline Stone Mixed W/ Hard Wood On Main Floor ,Office ,New Kitchen B/I Appliances, Under Mount Double Sink, Master Bedroom Has 4 Pc Ensuite Bath W/2 Closets,, Beautiful Private Backyard With Mature Trees. Close Proximity To Shops, Bayview Village, Restaurants, Schools(High Ranking Owen Ps &York Mills Hs), Accessible From 401, Dvp, 20 Min Downtown
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :C11963591 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :27 Feb, 2025 (400 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | : M2P 1R5 |
| Price | : $5,900 |
|---|
| Bedrooms | :4 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :9 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Yonge/401 |
| Bathrooms | :4 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :No |
| Approx Square Footage | :2000-2500 sqft |
| Virtual Tour | :Virtual Tour (External Link) |
| Family | :5.40 m x 3.50 m |
|---|---|
| Dining | :3.66 m x 3.98 m |
| Office | :3.00 m x 4.05 m |
| 2nd Br | :3.05 m x 3.30 m |
| 4th Br | :3.66 m x 3.30 m |
| Br | :0.00 m x 0.00 m |
| Living | :3.66 m x 6.07 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.05 m x 4.97 m |
| Prim Bdrm | :3.66 m x 5.18 m |
| 3rd Br | :3.05 m x 3.66 m |
| Rec | :0.00 m x 0.00 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :4 |
| Basement | :Finished |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Built-In |
| Laundry Level | :Main |
27 Feb, 2025
TREB #C11963591
Leased
$5900.0
Sign in to view full price history of this property