902 - 28 Eastern Avenue, Toronto MLS Number: C12956382
Moss Park, Toronto, ON, M5A 0Y2$1,700
Status: For Lease
- 1 Baths
- Area : 0-499 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : First Class Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,700
Status: For Lease
New Mid-Rise Condominium in Toronto's Historic Corktown Neighbourhood. Luxurious Amenities including Fitness Centre, Meeting/Party Room, Rooftop Terrace With Panoramic Views Of The City, Co-Working Spaces, Pet Spa, Children's Play Area, And More. Walking Distance To The Distillery District, St Lawrence Market, George Brown College, The Future Corktown Subway Station, Restaurants, Coffee Shops, Stores, Parks. Minutes To Gardiner Expy And DVP. Easy access to transit, dining, shopping, and cultural destinations.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C12956382 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :New |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :03 Apr, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M5A 0Y2
|
Built-in fridge, cooktop, oven, microwave/exhaust combo, DW, washer & dryer.
| Bike Storage |
| Gym |
| Party Room/Meeting Room |
| Visitor Parking |
| Concierge |
| Rooftop Deck/Garden |
| Price | : $1,700 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| No. of Rooms | :1 |
|---|---|
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Front/Parliament |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :0-499 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Living Room | :2.84 m x 6.05 m |
|---|---|
| Kitchen | :2.84 m x 6.05 m |
| Dining Room | :2.84 m x 6.05 m |
|---|
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Parking Space | :0 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Locker Level Unit | :Locker Room E |
| Patio Terrace | :Juliette |
03 Apr, 2026
TREB #C12956382
Listed
$1700.0
Sign in to view full price history of this property