Ph3 - 78 Tecumseth St, Toronto MLS Number: C7037766
Niagara, Toronto, ON, M5V 0A9$4,900
Status: Sold
- 2+ Beds
- 3 Baths
- Area : 1200-1399 sqft
- Property Type: Condo (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Forest Hill Real Estate Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$4,900
Status: Sold
Stunning south facing 2-story penthouse with gorgeous lake views! Fresh and modern, open concept kitchen and living area with walk out to an unbelieve private terrace, perfect for entertaining or just having a relaxing moment. Main floor powder is a bonus! Stunning modern floating staircase with glass railing leads to spacious 2nd floor with 2 large bedrooms and 2 bathrooms. Spa-like primary bedroom with ensuite and large walk-in closet. Be a part of Toronto's most vibrant neighbourhood within steps of the best restaurants and shops on Queen and King West and Trinity Bellwoods.
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :C7037766 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :04 Oct, 2023 (911 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | : M5V 0A9 |
The building offers exceptional amenities: concierge, exercise room, party/meeting room, BBQ area and more!
| Party/Meeting Room |
| Security Guard |
| Bbqs Allowed |
| Gym |
| Exercise Room |
| Concierge |
| Price | : $4,900 |
|---|
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :King Street West & Bathurst |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1200-1399 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Kitchen | :5.16 m x 5.16 m |
|---|---|
| Living | :5.18 m x 1.70 m |
| 2nd Br | :2.67 m x 2.72 m |
| Dining | :5.16 m x 5.16 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :4.93 m x 2.97 m |
| Exterior Finish | :Brick, Concrete |
|---|---|
| Building Insurance | :Yes |
| Locker | :Owned |
| Locker Unit | :159 |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :None |
| Pets | :N |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Locker Level Unit | :A |
| Patio Terrace | :Terr |
| Park | :Park |
04 Oct, 2023
TREB #C7037766
Leased
$4900.0
Sign in to view full price history of this property