1907 - 135 East Liberty St, Toronto MLS Number: C6737072
Niagara, Toronto, ON, M6E 0G7$2,795
Status: Sold
- 1+1 Beds
- 1 Baths
- Area : 600-699 sqft
- Property Type: Condo (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Re/max Realtron Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,795
Status: Sold
Gorgeous 1+Den In Liberty Market Tower By Lifetime Developments. In The Heart Of Liberty Village. Efficient Layout Of 611 Sf Plus Full Balcony Of 95 Sf. No Wasted Space. Bedroom W/Windows. Den W/Sliding Doors Can Be 2nd Br. Luxury Finishes Including Granite Counter, Flr To Ceiling Windows, Designer Kitchen & Bathroom. Steps To TTC, Streetcar, Go Station & Future King-Liberty Station. Grocery, Banks, Restaurants, Cafes and Shops Are Nearby.
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :C6737072 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :0-5 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :14 Nov, 2023 (871 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | : M6E 0G7 |
Integrated (Fridge, Stove, Dishwasher, Rangehood), Washer & Dryer. Window Blinds. Tenant Pays Own Utilities. No Pets & Non Smokers. Tenant Ins & $250 Per Set Key Deposit. One Locker Included.
| Party/Meeting Room |
| Guest Suites |
| Visitor Parking |
| Exercise Room |
| Rooftop Deck/Garden |
| Concierge |
| Price | : $2,795 |
|---|
| Bedrooms | :1 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :King/ Strachan |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :Yes |
| Approx Square Footage | :600-699 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living | :3.48 m x 3.05 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.05 m x 2.87 m |
| Den | :3.05 m x 2.11 m |
| Dining | :3.05 m x 2.87 m |
|---|---|
| Br | :3.02 m x 2.79 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Building Insurance | :Yes |
| Locker | :Owned |
| Parking Space | :0 |
| Basement | :None |
| Pets | :N |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :None |
| Laundry Level | :Main |
| Locker Level Unit | :A |
| Patio Terrace | :Open |
| Park | :Park |
| Library | :Library |
14 Nov, 2023
TREB #C6737072
Leased
$2795.0
Sign in to view full price history of this property