3803 - 2221 Yonge St, Toronto MLS Number: C9046090
Mount Pleasant West, Toronto, ON, M4S 0B8$3,350
Status: Sold
- 2+ Beds
- 2 Baths
- Area : 700-799 sqft
- Property Type: Condo (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Royal Lepage Terrequity Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,350
Status: Sold
Stunning 2-Bedroom Condo with Parking and Locker! Location: Just steps from Eglinton Subway, grocery stores, restaurants, and shops. Layout: Modern open-concept design with high-end finishes. Natural Light: Flooded with sunlight from southeast-facing windows. Balcony: Enjoy the 311 sq ft wrap-around balcony with incredible city and lake views. Interior Space: Spacious 727 sq ft interior. Upgrades: $$$ throughout. Amenities: Access to a variety of amenities, 24-hour concierge, pool, and so much more! Walk/Transit/Bike Score: Impressive ratings of 99/95/89. This condo is an urban oasis that combines comfort, convenience, and style.
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :C9046090 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :0-5 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :05 Sep, 2024 (575 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | : M4S 0B8 |
Bloomberg Dishwasher, Fridge, Freezer, Fulgor Convection Oven & Cooktop & Range-Hood, GE Microwave, Washer/Dryer, 1 Parking (Valet Parking w/ Scissor Lift) 1 Locker Included.
| Rooftop Deck/Garden |
| Concierge |
| Exercise Room |
| Sauna |
| Indoor Pool |
| Price | : $3,350 |
|---|
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Place of Worship | :Yes |
| Cross Street | :Yonge & Eglinton |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :700-799 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Living | :4.52 m x 3.38 m |
|---|---|
| Kitchen | :2.50 m x 2.88 m |
| 2nd Br | :4.53 m x 2.23 m |
| Dining | :4.52 m x 3.38 m |
|---|---|
| Br | :4.53 m x 2.23 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Building Insurance | :Yes |
| Locker | :Owned |
| Locker Unit | :33 |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :None |
| Pets | :N |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Locker Level Unit | :3 |
| Patio Terrace | :Open |
| Park | :Park |
| Library | :Library |
05 Sep, 2024
TREB #C9046090
Leased
$3350.0
Sign in to view full price history of this property