1110 - 105 The Queensway Ave, Toronto MLS Number: W8066156
High Park-Swansea, Toronto, ON, M6S 5B5$3,100
Status: Sold
- 2+ Beds
- 2 Baths
- Area : 800-899 sqft
- Property Type: Condo (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Global Link Realty Group Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,100
Status: Sold
Paradise In The City! Corner Unit With An Unobstructed Of Sunset, Park And Lake View, Step To The Park, Bus, And Lakefront, 9 Ft Floor To Ceiling Window, Built-In Master Closets 891 Sq Ft, 129 Sq Balcony, 10 Mins Drive To Airport Lots Of Amenities With Indoor And Outdoor PoolTennis Court 24 Hr Security, Guest Suite, Party Room, Gym, Daycare Plenty Of Visitor Parking, Famous Public School.Extras: Front Load Washer, Dryer, Stainless Fridge, Stove, B/I Dishwasher, All Existing Light Fixtures, Built In Custom Closet In All Rooms, Black Out Blinds In Every Room
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :W8066156 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :15 Mar, 2024 (749 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | : M6S 5B5 |
Front Load Washer, Dryer, Stainless Fridge, Stove, B/I Dishwasher, All Existing Light Fixtures, Built In Custom Closet In All Rooms, Black Out Blinds In Every Room.
| Tennis Court |
| Outdoor Pool |
| Gym |
| Indoor Pool |
| Concierge |
| Price | : $3,100 |
|---|
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Queensway/Windermere |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :800-899 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living | :5.88 m x 5.75 m |
|---|---|
| Kitchen | :5.88 m x 5.75 m |
| 2nd Br | :2.73 m x 2.67 m |
| Dining | :5.88 m x 5.75 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :3.03 m x 2.78 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Building Insurance | :Yes |
| Locker | :None |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :None |
| Pets | :Restrict |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main |
| Patio Terrace | :Open |
15 Mar, 2024
TREB #W8066156
Leased
$3100.0
Sign in to view full price history of this property