509 - 2 Sonic Way, Toronto MLS Number: C13127704
Flemingdon Park, Toronto, ON, M3C 0P2$1,600
Status: For Lease
- 1 Baths
- Area : 0-499 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Superstars Realty Ltd.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,600
Status: For Lease
Welcome To This Stylish And Modern Studio At Sonic Condos, Featuring A Bright, Open-concept Layout, This Suite Is Bathed In Natural Light Through Floor-to-ceiling Windows With Stunning South View. Laminate Flooring Throughout. Modern Kitchen Is Designed Completes With Quartz Countertops, Stainless Steel Appliances, And Backsplash. Enjoy Access To Premium Amenities, Including A 24-hour Concierge, Fully equipped Gym And Exercise Room, Party Room, Guest Suites, Visitor Parking, And A Beautifully Landscaped Rooftop Garden. Unbeatable Location Just Steps To The Eglinton Crosstown LRT And Real Canadian Superstore, And Mere Minutes From The Shops At Don Mills, Sunnybrook Park, Costco, And Major Highways. Sonic Condos Offers A Vibrant, Connected Lifestyle With Everything You Need Right At Your Doorstep. * One Locker Included In Rent *
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C13127704 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :14 May, 2026 (6 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M3C 0P2
|
For tenant to use: Fridge, Cooktop, Oven, Microwave, Dishwasher, Washer/Dryer, Existing Light Fixtures, Existing Window Coverings.
| Party Room/Meeting Room |
| Rooftop Deck/Garden |
| Gym |
| Visitor Parking |
| Concierge |
| Price | : $1,600 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| No. of Rooms | :3 |
|---|---|
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Fan Coil |
| Cross Street | :Don Mills/Eglinton |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :0-499 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Living Room | :4.39 m x 3.66 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.73 m x 3.54 m |
| Dining Room | :4.39 m x 3.66 m |
|---|
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Parking Space | :0 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Locker Level Unit | :Level B |
| Patio Terrace | :Open |
14 May, 2026
TREB #C13127704
Listed
$1600.0
Sign in to view full price history of this property