809 - 2 Sonic Way, Toronto MLS Number: C13111068
Flemingdon Park, Toronto, ON, M3C 0P2$1,725
Status: For Lease
- 1 Baths
- Area : 0-499 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Homelife Golconda Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,725
Status: For Lease
WelcomeTo This Perfect Turn-Key Studio Unit Situated In The Unbeatable Don Mills/Eglinton Area with stunning unblocked panoramic views of the iconic CN Tower offers an unparalleled urban living experience. New flooring and New paint! Imagine waking up to the vibrant city skyline and being just minutes from the best shopping districts, trendy cafes, and fine dining establishments. This prime location places you within easy reach of the AGA Khan Museum, Shopping and minutes to uptown and downtown Toronto (Upcoming LRT Stations). Whether you're walking or using public transit, everything is just a short trip away, allowing you to fully embrace the city's energy while enjoying the comfort and convenience of your stylish, well-designed studio apartment. Don't miss!
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C13111068 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :0-5 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :11 May, 2026 (6 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M3C 0P2
|
| Party Room/Meeting Room |
| Rooftop Deck/Garden |
| Gym |
| Visitor Parking |
| Concierge |
| Price | : $1,725 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| No. of Rooms | :3 |
|---|---|
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Place of Worship | :Yes |
| Cross Street | :Eglinton/Don Mills |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :0-499 sqft |
| Dining Room | :4.4 m x 3.7 m |
|---|---|
| Living Room | :4.4 m x 3.7 m |
| Kitchen | :4.4 m x 3.7 m |
|---|
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Locker Unit | :106 |
| Parking Space | :0 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main Level |
| Locker Level Unit | :P4-15 |
| Patio Terrace | :Open |
| Park | :Park |
11 May, 2026
TREB #C13111068
Listed
$1725.0
Sign in to view full price history of this property