209 - 30 Tretti Way, Toronto MLS Number: C13142430
Clanton Park, Toronto, ON, M3H 0E3$2,475
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 2 Baths
- Area : 0-499 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Right At Home Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,475
Status: For Lease
Welcome to 30 Tretti Way, Unit 209, an urban retreat in the heart of Clanton Park. This 2-bedroom, 2-bath condo showcases contemporary design and top-notch features. The sleek kitchen boasts beautiful hardwood floors and stainless steel appliances, while the two full bathrooms and in-suite laundry add convenience. The open-concept living area is bathed in natural light. Additional perks include a storage locker and underground parking space. Enjoy premium amenities such as a 24/7 concierge, children's play area, fitness center, study and business lounge, outdoor lounge, and a party room with a billiard table. This energy-efficient geothermal building offers direct access to Wilson Subway Station and easy connectivity to Highway 401 via Allen Road, making commuting effortless. Benefit from an excellent transit and to top-tier schools. Located in a family-friendly neighborhood, 30 Tretti Way, Unit 209 offers the perfect balance of style, convenience, and city living. Your new home is waiting, are you ready to move in?
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C13142430 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :0-5 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :19 May, 2026 (1 Day ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M3H 0E3
|
| Price | : $2,475 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Wilson Ave. and Tippett Rd. |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Ground Source |
| Approx Square Footage | :0-499 sqft |
| Primary Bedroom | :3.44 m x 2.96 m |
|---|---|
| Living Room | :2.47 m x 3.9 m |
| Bedroom 2 | :2.44 m x 2.65 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.44 m x 3.2 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :In-Suite Laundry |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main Level |
| Locker Level Unit | :C |
| Patio Terrace | :Enclosed |
19 May, 2026
TREB #C13142430
Listed
$2475.0
Sign in to view full price history of this property