2 - 250 Staines Road, Toronto MLS Number: E13152480
Rouge E11, Toronto, ON, M1X 1V4$1,950
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 2 Baths
- Area : < 700 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Re/max Realtron Real Realty Team
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,950
Status: For Lease
Basement Level Only - Above Ground Walk-Out 2 Bedroom + 2 Washroom Basement In A Lovely Quiet Neighbourhood, All Stainless Steel Appliances, Full Size Windows In Living Room, Laminate Flooring Thru-Out, Shared Laundry, Located Steps To Public Transit, Close To Schools, Hwy 407,Shopping, Costco, Amazon Fulfillment Centre And Much More.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :E13152480 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :16-30 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :20 May, 2026 (5 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M1X 1V4
|
| Price | : $1,950 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Place of Worship | :Yes |
| Cross Street | :Morningside/Finch |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :< 700 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :6.52 m x 3.87 m |
|---|---|
| Kitchen | :6.52 m x 3.87 m |
| Bedroom | :3.29 m x 2.32 m |
| Dining Room | :6.52 m x 3.87 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :4.79 m x 2.32 m |
| Exterior Finish | :Brick, Stone |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :Walk-Out |
| Laundry | :Shared |
|---|---|
| Laundry Level | :Lower Level |
| Park | :Park |
| Library | :Library |
20 May, 2026
TREB #E13152480
Listed
$1950.0
Sign in to view full price history of this property