3103 - 110 Charles St E, Toronto MLS Number: C8308136
Church-Yonge Corridor, Toronto, ON, M4Y 1T5$3,700
Status: Sold
- 2+ Beds
- 2 Baths
- Area : 900-999 sqft
- Property Type: Condo (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Homelife Landmark Rh Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,700
Status: Sold
Bright And Spacious 935 S.F. Southwest Corner Unit W/Panoramic City & Lake Views At The X Condos! Open Concept Floor Plan W/Large Living/Dining & Floor-To-Ceiling Windows. Primary W/4 Piece En-Suite & Double Closets. Amazing Amenities: 24Hr Concierge, Gym, Rooftop Terrace W/Bbq, Outdoor Pool, Library, Guest Suites, Party Room, Pool Room & Lounge.
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :C8308136 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :13 Jun, 2024 (658 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | : M4Y 1T5 |
Steps To Shopping, Supermarkets, Restaurants, Public Transit. Close To Dvp & Gardiner Express.
| Outdoor Pool |
| Party/Meeting Room |
| Guest Suites |
| Gym |
| Rooftop Deck/Garden |
| Concierge |
| Price | : $3,700 |
|---|
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Bloor / Jarvis |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :900-999 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Living | :8.25 m x 4.75 m |
|---|---|
| Kitchen | :4.75 m x 3.20 m |
| 2nd Br | :2.75 m x 2.80 m |
| Dining | :4.75 m x 8.25 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :3.80 m x 2.75 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Building Insurance | :Yes |
| Locker | :Owned |
| Locker Unit | :118 |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :None |
| Pets | :Restrict |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main |
| Locker Level Unit | :B |
| Patio Terrace | :Open |
13 Jun, 2024
TREB #C8308136
Leased
$3700.0
Sign in to view full price history of this property