1406 - 955 Bay Street, Toronto MLS Number: C12957226
Bay Street Corridor, Toronto, ON, M5S 0C6$1,900
Status: For Lease
- 1 Baths
- Area : 0-499 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Yourcondos Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,900
Status: For Lease
Welcome To The Britt Luxury Residences Located In The Heart Of Downtown Toronto At Bay & Wellesley. Live In The Magnificent British Inspired Designs That Brings History Into The Future. Efficient South Facing Studio Layout. Laminate Flooring Throughout. Modern Kitchen With B/I Appliances And Backsplash. Unbeatable Location, Steps To Public Transportation, U Of T, Fine Dining, Yorkville And Bloor Shopping. Minutes To TMU, PATH And The Financial & Entertainment District. Close To All Other Daily Essentials.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C12957226 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :04 Apr, 2026 (8 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M5S 0C6
|
Existing Fridge, Cooktop, Microwave, Oven, Dishwasher, Rang Hood, Stacked Washer & Dryer. All ELFs And Window Coverings. Photos Were Taken When Unit Was Vacant.
| Elevator |
| Party Room/Meeting Room |
| Exercise Room |
| Gym |
| Concierge |
| Price | : $1,900 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| No. of Rooms | :3 |
|---|---|
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Bay & Wellesley |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :0-499 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Living Room | :5.18 m x 3.04 m |
|---|---|
| Kitchen | :5.18 m x 3.04 m |
| Dining Room | :5.18 m x 3.04 m |
|---|
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Parking Space | :0 |
| Basement | :No |
| Pets | :No |
| Laundry | :Ensuite |
|---|
04 Apr, 2026
TREB #C12957226
Listed
$1900.0
Sign in to view full price history of this property