1004 - 15 Grenville Street, Toronto MLS Number: C13016024
Bay Street Corridor, Toronto, ON, M4Y 1A1$1,880
Status: For Lease
- 1 Baths
- Area : 0-499 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Real One Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,880
Status: For Lease
**Prime Location At Yonge/Bay & College***. Steps U Of T, Ryerson, Subway & Ttc, Shopping, Restaurants & Cafes, Hospitals. This Studio Offers A Functional Layout W/ 9Ft Ceiling, Floor To Ceiling Window, Double Mirrored Closet, Large Open Balcony. Vinyl Floors, Modern Kitchen With All Stainless Steel Appliances, Granite Countertop And Glass Backsplash. Superb Amenities In The Building. All Electric Light Fixtures & Window Blind. Fridge, Built-In Oven, Electric Cook-Top, Built-In Dishwasher, Microwave Oven, Front Load Washer & Dryer. No Pets And Non Smoker. Tenant Pays Hydro And Tenant Insurance.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C13016024 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :6-10 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :18 Apr, 2026 (13 Days ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M4Y 1A1
|
All Electric Light Fixtures & Window Blind. Fridge, Built-In Oven, Electric Cook-Top, Built-In Dishwasher, Microwave Oven, Front Load Washer & Dryer.
| Media Room |
| Party Room/Meeting Room |
| Gym |
| Rooftop Deck/Garden |
| Concierge |
| Price | : $1,880 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| No. of Rooms | :3 |
|---|---|
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Yonge/Grenville |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :Yes |
| Approx Square Footage | :0-499 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Kitchen | :4.0 m x 3.8 m |
|---|---|
| Living Room | :4.0 m x 3.8 m |
| Dining Room | :4.0 m x 3.8 m |
|---|
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Parking Space | :0 |
| Basement | :No |
| Pets | :No |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main Level |
18 Apr, 2026
TREB #C13016024
Listed
$1880.0
Sign in to view full price history of this property