Lower - 987 Avenue Road, Toronto MLS Number: C13064406
Yonge-Eglinton, Toronto, ON, M5P 2K9$2,600
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 2 Baths
- Area : 700-1100 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Triplex)
- Listing Courtesy : Harvey Kalles Real Estate Ltd.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,600
Status: For Lease
Fully Renovated Stunning 2 Bedroom Lower Unit Located In The Heart Of Avenue/Eglinton! This Unit Offers Two Large Bedrooms with two full bathrooms. Caesarstone Counters/Backsplash, Gorgeous Kitchen & Tons Of Natural Light. Pot Lights Throughout, S/S Appliances In The Kitchen, Laundry Ensuite. Spa-Like Bathrooms. Water Included . Steps To Many Shops, Restaurants, Schools and Brand new LRT subway station.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :C13064406 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :30 Apr, 2026 (6 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M5P 2K9
|
| Price | : $2,600 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Avenue Rd. & Eglinton Ave. W |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :700-1100 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Kitchen | :4.09 m x 2.21 m |
|---|---|
| Living Room | :3.43 m x 5.31 m |
| Bedroom 2 | :3.4 m x 3.68 m |
| Dining Room | :3.43 m x 5.31 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :5.05 m x 3.66 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :Apartment |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Carport |
| Laundry Level | :Lower Level |
30 Apr, 2026
TREB #C13064406
Listed
$2600.0
Sign in to view full price history of this property