710 - 1 Yorkville Avenue, Toronto MLS Number: C13161216
Annex, Toronto, ON, M4W 0B1$2,450
Status: For Lease
- 1+ Beds
- 1 Baths
- Area : 0-499 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Remax Yc Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,450
Status: For Lease
Prestigious Living at 1 Yorkville - Unmatched Location & Luxury. Welcome to one of Toronto's most sought-after addresses - 1 Yorkville. This beautifully designed suite features 9-footceilings and premium laminate flooring throughout, offering a modern and elegant living space. The contemporary kitchen boasts a centre island that doubles as a dining table, perfect for both everyday living and entertaining. The separate living and kitchen areas provide functional layout and flow. The primary bedroom features a large window and spacious closet, allowing for natural light and ample storage. Enjoy a full 4-piece bathroom and in-suite full-size washer and dryer for your convenience. The suite offers unobstructed eastern views, ensuring lasting privacy and natural light with no future developments in sight. Residents of 1 Yorkville have access to world-class amenities on the 4th and 5th floors, including a state-of-the-art fitness centre, spa facilities, roof top lounge, and more. Located just steps from Yonge & Bloor subway station (access to both subway lines), and surrounded by Toronto's finest luxury boutiques, restaurants, and cultural destinations, this is truly city living at its best. Welcome home to 1 Yorkville - where prestige meets convenience.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C13161216 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :22 May, 2026 (8 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M4W 0B1
|
| Price | : $2,450 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :YONGE ST & YORKVILLE AVE |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :0-499 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Living Room | :5.49 m x 2.83 m |
|---|---|
| Kitchen | :5.49 m x 2.83 m |
| Media Room | :1.27 m x 1.14 m |
| Dining Room | :5.49 m x 2.83 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :2.74 m x 2.74 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Locker Unit | :23 |
| Parking Space | :0 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Locker Level Unit | :5 |
| Patio Terrace | :Open |
22 May, 2026
TREB #C13161216
Listed
$2450.0
Sign in to view full price history of this property