BSMT B - 919 Avenue Road, Toronto MLS Number: C13160628
Yonge-Eglinton, Toronto, ON, M5P 2K7$2,100
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 1 Baths
- Area : 700-1100 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Multiplex)
- Listing Courtesy : Home Land Plus Realty Ltd.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,100
Status: For Lease
Exquisitely Renovated 2-Bedroom Residence Indulge in sophisticated living with this impeccably updated apartment featuring a brand-new, state-of-the-art kitchen, a beautifully redesigned modern bathroom, and fresh, elegant paint throughout. Expansive and light-filled, this home showcases premium laminate flooring and offers a seamless blend of comfort and style. Nestled on a prestigious, tree-lined street in one of the most sought-after neighborhoods, this property promises an exceptional lifestyle in a truly enviable location.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :C13160628 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :22 May, 2026 (8 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M5P 2K7
|
| Price | : $2,100 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Wall Unit(s) |
| Heating | :Radiant |
| Cross Street | :Chaplin/Avenue |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :700-1100 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Kitchen | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Bedroom | :0.0 m x 0.0 m |
| Family Room | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Bedroom 2 | :0.0 m x 0.0 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Laundry | :In Kitchen |
|---|
22 May, 2026
TREB #C13160628
Listed
$2100.0
Sign in to view full price history of this property