2609 - 11 Yorkville Avenue, Toronto MLS Number: C13058976
Annex, Toronto, ON, M4W 1L2$2,750
Status: For Lease
- 1+1 Beds
- 1 Baths
- Area : 500-599 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Newgen Realty Experts
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,750
Status: For Lease
Experience upscale living at 11 Yorkville Ave in the heart of Yorkville, directly across from the Four Seasons Hotel Toronto. This stylish 1 Bedroom + Den suite features a bright open- concept layout, floor-to-ceiling windows, 9-ft ceilings, spacious balcony, separate bedroom with door, and walkout access to the balcony. Modern kitchen with premium built-in appliances, marble island, and wine fridge. Elegant 3-piece bath. Residents enjoy premium amenities including indoor/outdoor pool, fitness centre, lounge areas, concierge, guest suites, pet spa, and more. Steps to Bloor-Yonge subway, University of Toronto, Toronto Metropolitan University, luxury shopping, fine dining, and the ROM. Exceptional opportunity in one of Toronto's most sought-after neighbourhoods.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C13058976 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :New |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :29 Apr, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M4W 1L2
|
all fixtures
| Gym |
| Party Room/Meeting Room |
| Exercise Room |
| Concierge |
| Price | : $2,750 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Yonge St & Yorkville Ave |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Electric |
| Elevator | :Yes |
| Approx Square Footage | :500-599 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Bedroom | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Den | :0.0 m x 0.0 m |
| Living Room | :0.0 m x 0.0 m |
| Bathroom | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Kitchen | :0.0 m x 0.0 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Parking Space | :0 |
| Basement | :No |
| Pets | :No |
| Laundry | :In-Suite Laundry |
|---|---|
| Patio Terrace | :Open |
29 Apr, 2026
TREB #C13058976
Listed
$2750.0
Sign in to view full price history of this property