51 Hibiscus Lane, Hamilton MLS Number: X13166936
Vincent, Hamilton, ON, L8K 0A4$2,900
Status: For Lease
- 3+ Beds
- 3 Baths
- Area : 1500-2000 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Att/Row/Townhouse)
- Listing Courtesy : Siawa Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,900
Status: For Lease
Perfect Community - Great Location!!! Beautiful 5 Years Old Townhome, 9 Ceiling 3 Berms And 3 Washrooms, Very Bright, & Modern Finished. Open Concept Great Room. Family-Size Kitchen With Centre Island, Granite Counters & Stainless Steel Appliances, Patio Door And Walkout To Fenced Backyard, Master With Ensuite And Walking Closet, Lot Of Window, Upstairs Laundry. Close To Most Amenities, Transportation And Highway.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :X13166936 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :0-5 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :23 May, 2026 (1 Day ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Hamilton |
|---|---|
| Postal Code | :
L8K 0A4
|
| Price | : $2,900 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Quigley Rd and Albright Rd |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1500-2000 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :5.82 m x 3.66 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.14 m x 2.93 m |
| Bedroom 2 | :2.86 m x 3.47 m |
| Breakfast | :2.68 m x 3.32 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :3.66 m x 4.57 m |
| Bedroom 3 | :2.86 m x 3.05 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :Unfinished |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Attached |
23 May, 2026
TREB #X13166936
Listed
$2900.0
Sign in to view full price history of this property