277 Osler St, Toronto MLS Number: W5813646
Weston-Pellam Park, Toronto, ON, M6N2Z3$999,000
Status: Sold
- 3+2 Beds
- 3 Baths
- Property Type: Residential (Townhouse)
- Property Taxes : $3431.30 (Tax Year:2022)
- Listing Courtesy : Properly, Brokerage
Maximum 4 project can be compared at one go.
$999,000
Status: Sold
Welcome To 277 Osler St! This Beautiful End Unit Offers 3+2 Bedrooms, And 3 Bathrooms Offering Close Walking Distance To Carleton Village, Transit Including The Up Train, St.Clair Streetcar, Rail Path Restaurants, School And Daycares Libraries, Parks, And Cafes. This Home Also Offers An Open Concept, Freshly Painted Throughout, And A Basement Apartment With A Separate Entrance Offers A Great Opportunity For Rental Income And Many More Features That Need To Be Seen. Open House Saturday And Sunday.
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :W5813646 |
| Listing Type | :Sale |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :09 Nov, 2022 (09 Nov, 2022) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | : M6N2Z3 |
| Price | : $999,000 |
|---|---|
| Property Taxes | :$3431.30 |
| Tax Year | :2022 |
|---|
| Bedrooms | :3 + 2 |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :St Clair/Osler/Davenport |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Virtual Tour | :Virtual Tour (External Link) |
| Foyer | :2.60 m x 1.60 m |
|---|---|
| Living | :3.80 m x 4.70 m |
| Prim Bdrm | :3.80 m x 3.90 m |
| 3rd Br | :2.30 m x 3.40 m |
| Br | :2.50 m x 2.40 m |
| Kitchen | :3.40 m x 2.00 m |
| Kitchen | :2.10 m x 4.10 m |
|---|---|
| Dining | :3.00 m x 3.00 m |
| 2nd Br | :3.80 m x 3.30 m |
| Br | :3.40 m x 2.30 m |
| Living | :2.80 m x 3.20 m |
| Laundry | :3.60 m x 1.40 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :4 |
| Basement | :Apartment |
| Garage | :Carport |
|---|
09 Nov, 2022
TREB #W5813646
Sold
$1210277.00