58 Tambrook Dr, Toronto MLS Number: E8087624
L'Amoreaux, Toronto, ON, M1W 3L9$1,190,000
Status: Sold
- 3+1 Beds
- 4 Baths
- Property Type: Residential (Detached)
- Property Taxes : $4104.25 (Tax Year:2023)
- Listing Courtesy : Bay Street Group Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,190,000
Status: Sold
Offer Anytime!!! Location! Location! Location! Nestled On A Quiet Street In The Heart Of L'amoreaux. Amazing Location Close To Schools, Malls, Shopping Centers And Public Transit. Convenient To Highway 404 And 401. Also Close To Bridlewood Mall Shopping, Ttc, Park. Newly Updated Kitchen, closet door, Washrooms and Pot Lights. Owned Water Tank. 3+1 Rooms With 4 Baths detached house with a finished basement For You to Enjoy Your Life. A must see!
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :E8087624 |
| Listing Type | :Sale |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :03 Apr, 2024 (728 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | : M1W 3L9 |
| Price | : $1,190,000 |
|---|---|
| Property Taxes | :$4104.25 |
| Tax Year | :2023 |
|---|
| Bedrooms | :3 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :7 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Warden/Finch |
| Bathrooms | :4 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :No |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Virtual Tour | :Virtual Tour (External Link) |
| Living | :3.50 m x 3.20 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :4.70 m x 3.30 m |
| 3rd Br | :3.60 m x 2.60 m |
| Rec | :5.00 m x 3.15 m |
| Kitchen | :3.55 m x 2.80 m |
|---|---|
| 2nd Br | :4.70 m x 2.60 m |
| 4th Br | :3.15 m x 2.65 m |
| Exterior Finish | :Alum Siding, Brick |
|---|---|
| Parking Space | :4 |
| Basement | :Finished |
| Garage | :Attached |
|---|---|
| Laundry Level | :Lower |
29 Mar, 2024
TREB #E8087624
Suspended
$1190000.0
Sign in to view full price history of this property