5304 - 2920 Highway 7 N/A, Vaughan MLS Number: N13132926
Concord, Vaughan, York, ON, L4K 0P4$3,200
Status: For Lease
- 3+ Beds
- 2 Baths
- Area : 900-999 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Property.ca Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,200
Status: For Lease
Welcome to the iconic CG Tower! This stunning 3-bedroom, 2-bathroom condo sits high on the 53rd floor, offering breathtaking panoramic viewsthrough floor-to-ceiling windows. Be the first to live in this brand new luxury residence, featuring a spacious open-concept layout, modernfinishes, and a sleek kitchen with built-in appliances. Enjoy resort-style amenities, concierge service, and the convenience of being steps fromtransit, shopping, dining, and more. A rare opportunity to live above it all!
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :N13132926 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :New |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :15 May, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :York |
|---|---|
| Postal Code | :
L4K 0P4
|
| Outdoor Pool |
| Playground |
| Gym |
| Concierge |
| Party Room/Meeting Room |
| Community BBQ |
| Price | : $3,200 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Jane St & Highway 7 |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :900-999 sqft |
| Living Room | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Kitchen | :0.0 m x 0.0 m |
| Bedroom 2 | :0.0 m x 0.0 m |
| Dining Room | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :0.0 m x 0.0 m |
| Bedroom 3 | :0.0 m x 0.0 m |
| Exterior Finish | :Concrete, Brick |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :In-Suite Laundry |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main Level |
| Patio Terrace | :Open |
15 May, 2026
TREB #N13132926
Listed
$3200.0
Sign in to view full price history of this property