Lower - 24 Foxhill Drive, Vaughan MLS Number: N13061858
Maple, Vaughan, York, ON, L6A 1K1$1,750
Status: For Lease
- 1+ Beds
- 1 Baths
- Area : 2500-3000 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Remax Your Community Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,750
Status: For Lease
LEGAL BASEMENT APARTMENT! Professionally Finished Legal Basement Apartment with Private Separate Entrance! Bright and Spacious One Bed One Bath Unit located in Wonderful Maple Neighborhood! Elegant Laminate Floors, Pot Lights, Modern Kitchen with. New Stainless Steel Appliances & Above Grade Over sized Windows, Stylish 3 piece Bath with Large Shower Stall, Private Ensuite Laundry & One Outdoor Parking! The location is convenient, with easy access to amenities, Walking Distance to Grocery Stores, Schools, GO station, Parks & More! Close to Canada Wonderland, Vaughan Hospital, Golf Course, Hwy 400 & 407! MUST SEE!
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :N13061858 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :30 Apr, 2026 (8 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :York |
|---|---|
| Postal Code | :
L6A 1K1
|
| Price | : $1,750 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :3 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Keele and Rutherford |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :2500-3000 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Kitchen | :2.44 m x 3.01 m |
|---|---|
| Living Room | :3.85 m x 3.01 m |
| Primary Bedroom | :2.75 m x 3.29 m |
|---|
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :Separate Entrance |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Attached |
30 Apr, 2026
TREB #N13061858
Listed
$1750.0
Sign in to view full price history of this property