Bsmt - 44 Karma Rd, Markham MLS Number: N9294727
Markville, Markham, York, ON, L3R 4Y2$1,800
Status: Sold
- 2+1 Beds
- 1 Baths
- Property Type: Residential (Detached)
- Listing Courtesy : Real One Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,800
Status: Sold
Top ranking school zone, close to Markville Secondary School, Central Park Public School, steps to markville mall, plazas, community centre, public transit, parks, walking trail, quick access to go train, hwy 407, what an excellent location! Finished basement with separate entrance, 2 bedrooms + Den, Den can be 3rd bedroom, 1 washroom, 1 kitchen, with washer and dryer for basement only. granite countertop, bedroom with window, bright and spacious, nice and clean condition, 2 ground parking spots included. Tenant pays 50% of total utility cost (Water, Electricity, Gas) .
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :N9294727 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :07 Sep, 2024 (574 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :York |
|---|---|
| Postal Code | : L3R 4Y2 |
| Price | : $1,800 |
|---|
| Bedrooms | :2 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Hwy 7 / Mccowan |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Fireplace/Stove | :No |
| Living | :3.35 m x 3.65 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :3.50 m x 3.00 m |
| Den | :0.00 m x 0.00 m |
| Kitchen | :1.98 m x 1.98 m |
|---|---|
| 2nd Br | :3.50 m x 3.00 m |
| Exterior Finish | :Alum Siding, Brick |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :Finished |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Attached |
| Laundry Level | :Lower |
| Park | :Park |
| Library | :Library |
07 Sep, 2024
TREB #N9294727
Terminated
$1800.0
Sign in to view full price history of this property