803 - 32 Davenport Road, Toronto MLS Number: C13050788
Yonge-St. Clair, Toronto, ON, M5R 0B5$3,500
Status: For Lease
- 2+1 Beds
- 2 Baths
- Area : 800-899 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Rare Real Estate
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,500
Status: For Lease
Five-Star Accommodation At The Yorkville. Very Spacious 2 Bed 2 Bath Executive Suite,Open Concept Living W/ Exceptional Chef's Kitchen, Brkfst Bar & Top Of The Line Integrated Appliances. Nothing Has Been Overlooked. Corner Unit With Exceptional City Skyline Views In One Of The Countries Most Desirable Neighbourhoods. Mins To Yonge & Bay Subway, Short Stroll To Yorkville, Fine Dining, Royal Ontario Museum ), a large number of vet clinics and hospitals , Toronto reference Library , Ramsden & More!
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C13050788 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :27 Apr, 2026 (1 Day ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M5R 0B5
|
| Price | : $3,500 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Davenport / Bay |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :800-899 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Living Room | :5.05 m x 3.3 m |
|---|---|
| Kitchen | :5.05 m x 3.3 m |
| Bedroom 2 | :2.75 m x 3.2 m |
| Dining Room | :5.05 m x 3.3 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :2.84 m x 3.8 m |
| Den | :1.8 m x 1.32 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main Level |
| Patio Terrace | :Open |
27 Apr, 2026
TREB #C13050788
Listed
$3500.0
Sign in to view full price history of this property