1785 Victoria Pk Avenue, Toronto MLS Number: E13129316
Wexford-Maryvale, Toronto, ON, M1R 2T1$2,600
Status: For Lease
- 1+ Beds
- 1 Baths
- Area : 1100-1500 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Right At Home Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,600
Status: For Lease
Beautiful, bright above-ground basement apartment with windows in every room. Features a full-size kitchen, spacious living area, private entrance, and plenty of storage space. Newly renovated, clean, and well maintained throughout. Conveniently located close to transit, restaurants, shopping, and just minutes from Shops at Don Mills. Owner is also open to renting the entire property if additional space is needed. Includes 1 Parking Space.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :E13129316 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :14 May, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M1R 2T1
|
| Price | : $2,600 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Heating | :Baseboard |
| Place of Worship | :Yes |
| Cross Street | :Victoria Park/Lawrence |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Electric |
| Approx Square Footage | :1100-1500 sqft |
| Bedroom | :3.4 m x 7.09 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.69 m x 3.12 m |
| Bathroom | :2.19 m x 1.79 m |
| Bedroom 2 | :6.51 m x 3.26 m |
|---|---|
| Living Room | :5.8 m x 3.12 m |
| Utility Room | :2.98 m x 3.26 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :Finished |
| Laundry | :In Basement |
|---|
14 May, 2026
TREB #E13129316
Listed
$2600.0
Sign in to view full price history of this property