4110 - 138 Downes Street, Toronto MLS Number: C13060728
Waterfront Communities C8, Toronto, ON, M5E 0E4$1,890
Status: For Lease
- 1 Baths
- Area : 0-499 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Power 7 Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,890
Status: For Lease
3 Years New South Facing Studio Right At The Waterfront! Open Concept Combine Sleep & Living Area For Flexibility. Laminate Throughout Entire Unit Plus Model Design Kitchen W/Luxury Brand Appliances. Excellent Location And Convenient. Walk Distance To George Brown, Park, Harbour Front, St Lawrence Market, Union Station, Cn Tower, Financial Area & Mins Access Gardiner/Qew And Much More.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C13060728 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :0-5 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :29 Apr, 2026 (8 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M5E 0E4
|
Built In Kitchen Appliances, (Fridge, Stove W/Hood, Dishwasher), Microwave, Washer/Dryer, All Elf's, Window Coverings.
| Media Room |
| Guest Suites |
| Party Room/Meeting Room |
| Visitor Parking |
| Gym |
| Concierge |
| Price | : $1,890 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| No. of Rooms | :3 |
|---|---|
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Place of Worship | :Yes |
| Cross Street | :Yonge / Lakeshore |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :0-499 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Kitchen | :0.0 m x 0.0 m |
| Bedroom | :0.0 m x 0.0 m |
|---|
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Parking Space | :0 |
| Basement | :No |
| Pets | :No |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Patio Terrace | :Open |
| Library | :Library |
29 Apr, 2026
TREB #C13060728
Listed
$1890.0
Sign in to view full price history of this property