5010 - 125 Blue Jays Way, Toronto MLS Number: C13151996
Waterfront Communities C1, Toronto, ON, M5V 0N5$1,900
Status: For Lease
- 1 Baths
- Area : 0-499 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Taza Real Estate
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,900
Status: For Lease
Luxury Living At The Prestigious King Blue Condos! Bright & Spacious Fully Upgraded Bachelor Suite Featuring Modern Open Concept Layout, Granite Counters, Spa Inspired Bath, Floor To Ceiling Windows, 9 Ft Ceilings & Oversized Balcony! Enjoy World-Class Amenities In One Of Downtown Toronto's Most Sought-After Buildings. Perfectly Situated In The Heart Of Downtown Toronto Steps To The Financial/Entertainment District, P.A.T.H., TTC, Rogers Centre, TIFF, Union Station, Top Restaurants, Shops & Much More!
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C13151996 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :20 May, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M5V 0N5
|
Stainless Steel Appliances: Dishwasher, Stove, Microwave, B/I Fridge, Stacked Washer & Dryer.
| Party Room/Meeting Room |
| Recreation Room |
| Visitor Parking |
| Gym |
| Rooftop Deck/Garden |
| Concierge |
| Price | : $1,900 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| No. of Rooms | :3 |
|---|---|
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :King & Blue Jays Way |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :0-499 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :5.94 m x 3.5 m |
|---|---|
| Kitchen | :5.94 m x 3.5 m |
| Dining Room | :5.94 m x 3.5 m |
|---|
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Parking Space | :0 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Patio Terrace | :Open |
20 May, 2026
TREB #C13151996
Listed
$1900.0
Sign in to view full price history of this property