Upper - 446 Crawford St, Toronto MLS Number: C6638684
Palmerston-Little Italy, Toronto, ON, M6G 3J6$4,295
Status: Sold
- 3+ Beds
- 1 Baths
- Property Type: Residential (Semi Detached)
- Listing Courtesy : Elevate Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$4,295
Status: Sold
The Perfect Home For Downtown Living! In The Heart Of Little Italy On A Quiet Street & Close To All The Action That Downtown Toronto Has To Offer. Two Floors (2nd Floor & 3rd Floor) That Was Professionally Renovated With Modern Finishes. Spacious Bedrooms With Lots Of Natural Light. Private & Sun Filled Roof-Top Deck On 3rd Floor. Walking Distance To All The Wonderful Cafes, Restaurants, Shops, Trinity Bellwoods Park And More! Easily Commute Throughout The City W/ Plenty Of Transit Options At The Doorstep.
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :C6638684 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :13 Jul, 2023 (992 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | : M6G 3J6 |
| Price | : $4,295 |
|---|
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :College & Ossington |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :No |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living | :14.17 m x 12.79 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :13.78 m x 12.30 m |
| 3rd Br | :14.76 m x 9.84 m |
| Kitchen | :10.33 m x 11.32 m |
|---|---|
| 2nd Br | :13.12 m x 10.33 m |
| Exterior Finish | :Brick, Stone |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :Apartment |
| Laundry | :Coin Operated |
|---|---|
| Garage | :None |
| Laundry Level | :Lower |
13 Jul, 2023
TREB #C6638684
Leased
$4295.0