809 - 75 East Liberty Street, Toronto MLS Number: C13122200
Niagara, Toronto, ON, M6K 3R3$2,750
Status: For Lease
- 1+1 Beds
- 2 Baths
- Area : 700-799 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Aimhome Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,750
Status: For Lease
Antastic Liberty Village Neighbourhood. Short Walk To Restaurants, 24 Hrs Supermarket, Bank, Ttc & King St. 22,000 Sq Ft Indoor Facilities: Resort-Style W/25 Fl Rooftop Lakeview Club & Terrace, 2nd & 3rd Fl Indoor/ Outdoor Courtyard Fitness Club, Indoor Swimming Pool, Theatre. Great Layout, Den W Closet Can Be 2nd Bedroom.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C13122200 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :13 May, 2026 (6 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M6K 3R3
|
Stainless Fridge, Stove, B/I Dishwasher & Microwave, Front Load Washer & Dryer, Window Blinds. 1 Parking And 1 Locker Included. Pictures Took Before Rented Out
| Indoor Pool |
| Rooftop Deck/Garden |
| Gym |
| Visitor Parking |
| Concierge |
| Price | : $2,750 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :King/Strachen |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :700-799 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :6.49 m x 3.08 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :3.08 m x 3.08 m |
| Dining Room | :6.49 m x 3.08 m |
|---|---|
| Den | :2.47 m x 2.2 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Pets | :No |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Patio Terrace | :Open |
13 May, 2026
TREB #C13122200
Listed
$2750.0
Sign in to view full price history of this property